wtorek, 21 maja 2019

Bieszczadzki Park Narodowy

Parki narodowe są jedną z form ochrony obszarowej. Na ich terenach żyją niespotykane gatunki roślin i zwierząt. Nie można tam budować oraz ingerować w przyrodę. W parkach narodowych chroni się unikalne ekosystemy. W Polsce mamy ich kilka, naszą podróż zaczęliśmy w Słowińskim Parku Narodowym, a następnie byliśmy w Parku Narodowym "Bory Tucholskie"Białowieskim Parku NarodowymKampinoskim Parku NarodowymPoleskim Parkiem NarodowymKarkonoskim Parku Narodowym,  Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz Tatrzańskim Parkiem Narodowym, a teraz zajmiemy się Bieszczadzkim Parkiem Narodowym i to tutaj zakończymy naszą podróż przez unikatowe ekosystemy Polski.
    Bieszczadzki Park Narodowy powstał w 1973 r., a jego powierzchnia liczy około 29 200 ha. Leży on w województwie Podkarpackim. Powstał on w celu ochrony krajobrazu górskiego - Bieszczadzkiego i Karpackiego. Warto go zobaczyć ze względu na piękne górskie krajobrazy oraz unikatową faunę i florę.
    W tym parku występuje wiele charakterystycznych roślin, jak np. pszeniec biały, goździk skalny lub wężymord górski i zwierząt, jak np. niedźwiedź brunatny, ryś, żbik, żubr, orzeł przedni, puchacz, czy wąż Euklidesa.
    Krajobraz Bieszczadzkiego Parku Narodowego idealnie ukazuje ten film, myślę, że każdy, kto nie może go osobiście odwiedzić powinien go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz